19. decembrī 19:00 Jersikas/ Madalienas Sv. Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcā

 MUZIKĀLS LŪGŠANU VAKARS GAISMA LATVIJAI 

 Aicināts ikviens, kurš Adventa noskaņās vēlas vienoties lūgšanās un dziesmās par Latviju un mums, latviešu tautu! pasākums notiks iniciatīvas #GaismaLatvijai ietvaros


Izskanējis projekta “Zied ievas Jersikā” koncerts Aizvadītajā nedēļas nogalē uz ekskursiju pa Jersikas skaistākajām vietām un kopīgu sadziedāšanos aicināja Jersikas senioru jauktais koris “Jersika”. Ekskursija sākās ar Madaliņas baznīcas apskati, tālāk veda uz Jersikas pamatskolu, pēc tam – uz Līvānu pārceltuvi. Vēlāk dalībnieki varēja aplūkot Silvijas un Ulda Siliņu dārzu, kā arī uzzināt vairāk par āderēm. Vēlāk pasākuma dalībnieki no Rīgas, Aizkraukles, Līvāniem un Daugavpils vienojās kopīgā koncertā “Lobs ar lobu sasatyka”. Koncerts izskanēja Jersikas Tautas namā. Pasākums bija aktivitāte projektā “Zied ievas Jersikā”, projektu finansē Līvānu novada dome un nodibinājums “Viduslatgales Pārnovadu fonds”. Projekta laikā paredzēts arī restaurēt Madaliņas draudzes Nemitīgās Palīdzības Dievmātes svētgleznas rāmi.

Raksts  ņemts no: www.jekabpilslaiks.lv

No 2018. gada maija līdz 2018. gada novembrim, pateicoties Viduslatgales pārnovadu fonda atbalstam, tiks realizēts projekts “Zied ievas Jersikā”. Projekta gaitā tiks restaurēts Jersikas/Madalienas Sv. Marijas Magdalēnas Romas katoļu draudzes Nemitīgās Palīdzības Dievmātes svētgleznas rāmis ( restauratore Dace Pāže) un atjaunots baznīcas inventāra krāsojums. Projekta ietvaros paredzēts arī koru un ansambļu sadraudzības pasākums (ekskursija pa Jersikas skaistākajām vietām un koncerts Jersikas TN), kurš notiks 2018. gada 2. jūnijā. Projekta finansētāji ir Līvānu novada dome un Nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds”. 

Projekta “Zied ievas Jersikā” IG “Jersika” vadītāja Rita Semeiko 


Tradicionālie latgaliešu maija dziedājumi pie Krusta Jersikā 2018 

 Ticības pērles Itin kā sapnī vēl atceros pabiezo krūmāju pie vecvecāku mājām laukos, un tajā paslēpušos koka krustu. Milzīgu, kā toreiz bērnības neizpratnē šķita. Nu jau pēc vairāk nekā četrdesmit gadiem Jersikas ielokā pie Krucifiksa ar baudu raugos trauslajās debesīs. Pēdējos novakares skrējienos steidz putni, bet domas rīvējas ap to, cik gan daudz gaišuma manā dzīvē ir ienesusi ticība. Madaliņas mazā draudze ir pulcējusies Jersikā pie Krusta. Mazā draudzīte lielā mīlestībā. Šis vakars neiezīmē tikai pienākuma ritumu kopt senču skaistās tradīcijas. Tas ir arī pazemība un prieks, un neizsīkstošā vēlme godināt Dievmāti. Maja vokorā atnōc pī Krysta… Ceriņi, tulpes un narcises Krucifiksa pakājē ir tikpat skaistas kā dziesmas Dievmātei. Cik gan sen tās tapušas? Kurš gan spēja, augstskolu pakāpes un akreditācijas neiziedams, uzrakstīt tik spēcīgus vārdus un saturīgas melodijas? … toreiz bija tā…dziedājām šo… - paķeru steigā atrastu papīra lapeli un, uzvilkusi piecas nelīdzenas līnijas, rakstu notis. …tagad jau šo dziesmu nedzied, nezin…- kautri stāsta blakussēdētāja. Mēs dziedāsim – apņēmīgi saku un, apmetušies uz saplaisājušiem koka soliņiem, dungojam dziļas Latgales senseno meldiņu. …nesatraucies, mani odi nekodīs - teic viena no vecākajām draudzes tantēm, un es viņai ticu. Mana kaimiņiene uzsedz priekšā sēdošajai siltu plecu lakatu. Kā draudzes vienotību. Lūgšanu noslēgumā saņemam arī prāvesta svētību. Pēc pavasara darbos saspringtas dienas steigas, ar Rožukroni rokās un lūgšanu grāmatiņu klēpī, esmu ierakstījusi vēl vienu laimīgu lappusi savas ticības vēsturē. 

"Prīcojīs Madaļa svāta Nūceja myužeigas dzeives Grēciniekim un prīca" 

 Jersikas Madaliņas Sv. Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcas draudzes ērģelniece Rita Semeiko Svētās Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcā iedegas “Gaisma Latvijai”

Gaidot Latvijas simtgadi, pasākuma “Baznīcu nakts” rīkotāji aicināja Latvijas kristīgās draudzes piedalīties lūgšanu iniciatīvā par mūsu valsti “Gaisma Latvijai”. Šo iniciatīvu atbalstīja arī Jersikas Svētās Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīca, organizējot muzikālu Lūgšanu vakaru. Jersikas koris kopā ar Madaliņas draudzes pārstāvjiem caur dziesmām lūdzās par Latviju, mūsu valsts vadītājiem, deputātiem, ārstiem un citu profesiju pārstāvjiem, par mūsu vecākiem un bērniem, par slimajiem un veselajiem, par līdzcilvēkiem un pašiem. Tika izdziedātas gan dziesmas Pestītāja un Dievmātes godam, gan Tēvzemes dziesmas, gan Adventa laika dziesmas. Tāpat klātesošie teica pateicības vārdus Dievam. Sākumā tika lasītas iepriekš sagatavotas lūgšanas, bet vakara gaitā savus lūgumus un pateicības Dievam izteica arī citi. Iniciatīvas idejas autori skaidro, ka “Gaisma Latvijai” ir aicinājums Ziemassvētku un Valsts svētku gaidīšanas laikā Latviju simboliski pārklāt ar gaismu. Fonda “Baznīcu nakts” pārstāvji raksta: “Gaisma dievnamu logos un svecēs vistumšākajā gada laikā mums simboliski atgādina par dvēseles ilgām pēc dievišķās Gaismas un Dieva svētības Latvijai.” Jersikas Svētās Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcas draudzes ērģelniece Rita Semeiko uzsver, ka šādi pasākumi palīdz atgriezties uz ticības ceļa, un pauž prieku, ka muzikālajā Lūgšanu vakarā Jersikā piedalījās ne tikai aktīvie draudzes locekļi, bet arī citi iedzīvotāji. 

Raksts ņemts no: www.jekabpilslaiks.lv8. decembrī  

Jersikas/Madalienas Sv. Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcā

19.30 Svētā Mise / Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgās Ieņemšanas svētki 

pēc dievkalpojuma –  Adventa laika MUZIKĀLS LŪGŠANU VAKARS GaismaLatvijai iniciatīvas ietvaros.Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .